Kromaj tencere cam kapak çizimi ve cam tonlamasi ile siyah kulp tonlama anlatimi

Plastik su damacasinin çizimi ve doku anlatimi, fiziksel kirilmalar ile grafik etiket anlatimi

1,5 Litre plastik kola sisesinin çizim teknigi ve üzerindeki yazi, grafik, cam doku anlatimlari

1,5 litrelik plastik su sisesinin çizim teknigi ve plastik gövdesi üzerindeki elipslerin fiziksel kirilmalari ve grafiksel etiket anlatim teknigi

Küresel yapidaki cam akvaryum fanusunun çizimi perspektifteki agiz yapisinin elips çizimi ve fiziksel kirilmalar ve cam doku anlatimi

Silindirik forma sahip cam sigara küllügünün çizim teknikleri ve cam doku, fiziksel kirilma, isik, gölge, tonlama teknikleri

Konik ve silindirik form yapisina sahip olan cam çay pardaginin çizimi ve doku anlatim teknikleri

Silindirik form yapisina sahip cam ve transparan renkteki sütlaç kasesinin isik, gölge ve desen anlatimi, tonlama çalismasi

Konik form yapisina sahip güzel estetik form yapili cam martini kadehi çizimi ve desen anlatimi.

Silindirik yapili cam vazonun perspektif kurallarina göre çizim anlatimi isik, gölge degerlerinde desen tonlama çalismasi.

Dikdörtgen prizma form yapisina sahip vazonun izometrik perspektifte çizim teknigi ve fiziksel kirilma desensel tonlama ve gölge degerleri ile çizimi.

Konik ve silindirik gövde yapisina sahip gazoz sisesinin agiz çizim detaylari, gövdesinin üzerindeki grafiksel doku ve yazilarin fiziksel kirilmalarin desensel anlatimi.

Alüminyum tencerelerin siyah girintili plastik kulbunun perspektif kurallari ile çizim anlatimi ve siyah siyah anlatiminin isiklarla tonlama teknigi.

Ince belli silindirik yapiya sahip kupanin perspektif kurallarinda çizimi ve isik gölge degerlerinde desen anlatimi.

Konik geometri yapiya sahip cam kâse çizimi doku, renk, isik, gölge, perspektif çizimi ve oranti çizim anlatim teknikleri.

Konik geometri yapili cam objelerden su bardaginin perspektif çizim anlatimi ve doku, isik, gölge, resim dersi.

Konik yapili cam sürahinin yetenek sinavlarinda çok soruldugu için güzel sanatlara hazirlik kursu ögrencilerinin ögrenmesi gereken bir objedir.

Konik yapili plastik deterjan kâsesinin perspektif kurallarina göre çizimi, grafik yazi tekniklerinin gövdesine uygulama çalismasi.

Plastik siyah cezve kulbunun endüstri ürünlerini tasarimi bölümü için önemli bir objedir. Siyah siyah anlatiminin isik çizgileri ile üç boyutunun desensel anlatimi.

Konik yapili plastik kagit sepetinin perspektif kurallarinda çizim teknigi ve gövdesinin geometrik bölünümlerinin grafiksel detaylari isik gölge tonlamasi kara kalem çizim tekniginde anlatimi.

Dikdörtgen pramit prizma yapili market sepetinin çizimi doku anlatimi, isik gölge degerleri, ön plan ve geri plan kompozisyon çizim teknikleri.

Plastik sise kapaginin silindirik yapisinin ufuk çizgimizin altinda görünen üç boyutlu görüntüsünü iki boyutlu kagit üzerine çizim teknigi ve detaylarini isik gölge tonlama biçimi ile resim anlatimi.

Plastik bira sisesinin agiz detayi, silindirik gövde yapisindaki etiketin grafik yazi yazma teknikleri ve kahverenginin tonlama degerlerinin yere düsen gölgesinin tonlama teknikleri.

Silindirik yapili plastik kalemtrasin fonksiyonlari, dokusu, vida detayi ve gövdesindeki plastik çikintilarin, çizgilerin detayli anlatim ve tonlama çalismasi.

Konik yapili saksinin agiz yapisinin detayli elipssel görüntüsünün çizim teknigi, gövdesindeki çizgilerin perspektif kurallarina göre çizilmesi ve tonlama çalismasi.

Konik yapili plastik legenin agiz yapisi rijitlik durumu, perspektif görünüsü, plastik doku anlatimi çizim teknigi, renksel tonlama teknikleri.

Silindirik yapili masrapa perspektif çizim teknigi plastik doku anlatimi, agiz ve kulp açili çizim tekniginin tonlama isik gölge degerleri ile sayma kompozisyon yerleimin anlatimi.

Silindirik sirke sisesinin ufuk çizgisinin altindaki görünen agiz detayi, gövde detay çizimleri, gövde üzerindeki grafiksel etiketin üzerindeki yazi ve amblem çizimleri.

Silindirik yapili tencere kulbunun çizimi, renk anlatimi, oranti, perspektif kurallari, kara kalem çizim ile tonlama teknikleri, kursun kalem ile isik gölge degerlerinde çizimi.

Teflon tavalarin siyah olan kulplarinin artistik durus biçimlerinin çizimi siyah olan kulbun siyah siyah anlatim tekniklerindeki plastik doku anlatimin ve detaylarinin kara kalem desen tekniginde çizilmesi.

Küresel yapidaki porselen sütlaç kâsesinin perspektif kurallarinda çizim tekniginde kara kalem desen anlatimi, kursun kalem ile isik gölge, doku, arka plan, ön plan anlatim teknikleri.

Silindirik yapili toz deterjan kutusunun çizim teknigi agiz yapisindaki deliklerin dairenin perspektifi kurallarinda çizimi ve gövdesine sarili olan etiketinin üzerindeki grafiklerin dogru bir biçimde yazilmasi.

Silindirik ve yarim küresel form yapisina sahip olan salata kâsesinin ufuk çizgimizin altinda göründügü halinin çizim anlatimi, kara kalem tonlamasi, isik, gölge, oranti ve kursun kalem çizim teknigi.

Yarim küresel formda olan seramik sütlaç tabaginin kara kalem ile resim çizim teknigi. Tonlama, desen, oranti, perspektif, isik, gölge, doku anlatimi.

Siyah renkteki tencere ve tava kulplarinin artistik bakis açisinda perspektif kurallari ve disiplini içerisindeki renksel anlatimi isik pariltilari üç boyutlu anlatim teknigi.

Konik geometri yapisina sahip, üzerinde bir çok silindirik halkalar olan beyaz çay bardaginin perspektif kurallarina göre nasil çizildigini gösteren ve anlatan ders.

Silindirik yapili plastik masrapanin karakalem teknigi ile kagit üzerindeki çizim anlatimi, tonlamasi, isik gölge detaylari, plastik doku ve silgi efektlerinin anlatimi.

Yarim küresel silindirik çokgen yapili cam dokulu çay bardagi tabaginin perspektif kurallarina göre çizilmesi, cam kalinliklari ve fiziksel kirilmalarinin kara kalem çizim tekniginde anlatimi.

Silindirik konik, yarim küresel yapiya sahip çay bardagi ve tabagi beraberinin çizim teknigi, bardagin tabaga oturus biçiminin perspektif kurallari ile çizilmesi ve tonlamasinin yapilmasi.

Silindirik ve konik yapinin sentezinden olusan cam dokulu çay bardaginin çembersi agiz yapisinin boyutlu çizimi, camdaki kirilmalar, yansimalar, oranti, proborsiyon gibi tekniklerin uygulanmasi.

Cam dokulu sise, dikdörtgen prizma kibrit kutusu ve amorf geometrik yapiya sahip kirmizi biberin kagit üzerindeki kompozisyon kurgu olusturulmasi ve çizim tekniklerinin uygulanarak kara kalem ile çizimi.

Çarliston Biber Çizimi...Grafik tasarım naturmord kompo...İki Kaçışlı Perspektifte Mimar...Karakalem Havuç Çizimi...Karakalem Patlıcan Çizimi...Karakalem Portre Çizimi...Karakaralem ile hayalden kompo...Kuru Soğan Çizimi...Kuruboya Tekniğinde Patlıcan Ç...Maşrapa Çizimi...Maşrapa Çizimi Ders 2...Maşrapa Çizimi Ders 3...Öğrencilerimizin hayalden komp...Patlıcan Biber Soğan Slayt Gös...Suluboya Patlıcan Biber Şeftal...Suluboya tekniğinde patlıcan ç...Tek Kaçışlı Perspektif Çizimi...Videolu Ders 01...Videolu Ders 02...Videolu Ders 03...Videolu Ders 04...Videolu Ders 05...Videolu Ders 06...Videolu Ders 07...Videolu Ders 08...Videolu Ders 09...Videolu Ders 10...Videolu Ders 11...Videolu Ders 12...Videolu Ders 13...Videolu Ders 14...Videolu Ders 15...

Maşrapa Çizimi

Plastik Maşrapanın üstten ve yandan görünüş çizimleriMaşrapa Çizimi Ders 2

Plastik Maşrapanın serbest el ile eskiz çizimiMaşrapa Çizimi Ders 3

Plastik Maşrapanın ışık gölge ve plastik doku çalışması.Çarliston Biber Çizimi

Çarliston biberin kurşun kalem ile çizimi, ışık gölge ve doku çalışması.

Kuru Soğan Çizimi

Küresel formlu kurusoğanın çizim tekniği, ışık gölge ve doku tonlama çalışması.

Karakalem Havuç Çizimi

Karakalem havuç çizim tekniği, ışık gölge ve detay çalışması

Kuruboya Tekniğinde Patlıcan Çizimleri

Kuruboya Tekniğinde Patlıcan Çizimleri ve ışık, gölge, detay çalışmaları.

Suluboya tekniğinde patlıcan çalışması

Suluboya tekniğinde patlıcan çalışması ve suluboyanın kullanım tekniği ile uygulamalar

Karakalem Patlıcan Çizimi

Karakalem Patlıcan Çizimi

Patlıcan Biber Soğan Slayt Gösterimi

Patlıcan Biber Soğan Slayt Gösterimi

Suluboya Patlıcan Biber Şeftali Kompozisyonu

Suluboya Patlıcan Biber Şeftali Kompozisyonu, karakalem çizimi ve suluboyanın kıvamının ve renk uyumlarının kurgulanması ve kompozisyon oluşturulması çalışması.

Karakalem Portre Çizimi

Karakalem Portre Çiziminde eskiz çalışması, orantıların yerleşimi, genç hali, orta yaş hali ve yaşlılık hallerinin çizim aşamaları

Tek Kaçışlı Perspektif Çizimi

Tek Kaçışlı Perspektif Çizim dersinde geç kalan öğrencim Meleğe yaptığım içmekan çizimi.

İki Kaçışlı Perspektifte Mimari Şehir Çizimi

İki Kaçışlı Perspektifte Mimari Şehir Çizimi ve suluboya tekniğinde adım adım renklendirilmesi.

Karakaralem ile hayalden kompozisyon çizimi

Kurşunkalem ile hayalden obje, naturmord çizimi ve objelerin üzerindeki grafiksel öğelerin çizilerek ışık gölge değerlerine göre tonlamalarının çalışılması.Öğrencilerimizin hayalden kompozisyon çalışmaları

Öğrencilerimizin hayalden kompozisyon kurgularını Zorbay Hoca'nın anlatımından sonraki yaptıkları boya kutuları, tüpü ve fırçasından oluşan eskiz çalışmalarını izleyiniz.

Grafik tasarım naturmord kompozisyon çizimleri

Grafik tasarım naturmord kompozisyon çizimleri, hayalden kompozisyon kurgusu nasıl yapılır, orantı, yerleştirme, grafiksel öğeler ve ışık, gölge, sayfadaki dengenin oluşturulmasının grafik ve tasarım hocamız Zorbay Şerif Erday'ın sınıfta öğrencilerine anlattığı dersten bölümleri izleyiniz.

Videolu Ders 01

Videolu Ders 1

Videolu Ders 02

Videolu Ders 2

Videolu Ders 03

Videolu Ders 3

Videolu Ders 04

Videolu Ders 4

Videolu Ders 05

Videolu Ders 5


Videolu Ders 06

Videolu Ders 6

Videolu Ders 07

Videolu Ders 7

Videolu Ders 08

Videolu Ders 8

Videolu Ders 09

Videolu Ders 9

Videolu Ders 10

Videolu Ders 10


Videolu Ders 11

Videolu Ders 11


Videolu Ders 12

Videolu Ders 12

Videolu Ders 13

Videolu Ders 13

Videolu Ders 14

Videolu Ders 14

Videolu Ders 15

Videolu Ders 15

© 2008 Zorbay Şerif Erday - Tüm Hakları Saklıdır.
Bu sitede geçen Tüm Görsel çalışmalar ve Yazılar Zorbay Şerif Erday'a aittir.
Sitenin kopyalanması ve/veya sitede geçen verilerin farklı sitelerde kullanılması yasaktır.
Yazılım ve Grafik : Portaze.com