Çocuklar için resim kursu
Çocuklara Resim Dersi...

Çocuklara Resim Dersi

İster hobi, ister akademik, isterseniz sanatsal olarak resim çizmeyi ve tasarladıklarınızı 3 boyutlu çizerek renklendirerek üçüncü şahıslara duygularınızı anlatmak istiyorsanız;
Kara kalem, formların 3 boyutlu çizimlerinden, nesnelerin dokuları, orantıları, perspektifteki duruş biçimleri, kompozisyon kurgu şekillendirmeleri, artistik bakış açıları ve ışık, gölge detaylarıyla birlikte obje natürmord çalışmalarıyla çevrenizi saran bütün nesnelerin her türlü halleriyle birlikte, çizim teknikleri kurallarıyla öğretilmektedir.
 

Objelerin iç ve dış mekanlarda algılanmaları, perspektif çeşitleriyle çizdirilerek öğretilir, iç mekan çizimlerinde bina temel ekipmanları, eşya tefriş yerleşim bilgilendirilmesi sonucu, bilinçli mekan çizimleri öğretilir.

Bilim ve sanatta en değerli varlık insandır. İnsan ergonomik ölçüleri, orantıları, kemik ve kas sistemleriyle portre detayları, el, ayak ve giysi çeşitleri dokularıyla birlikte öğretildikten sonra canlı model çalışmaları uygulamaları yapılır.

Açık hava çalışmaları reprediksiyon ve imgesel figüratif kompozisyon çalışmaları, uygulamlalı olarak canlı veya slayt video dökümanları gösterilerek tasarlattırılarak resmettirilir.

Kara kalemde belirli bir sanat bilgisine sahip olan öğrencilerimiz, artık renk ve boya tekniklerini öğrenmeye hazır hale gelmişlerdir.Kuruboya tekniği,suluboya kursu,guajboya dersi,maker flamaster boyama tenikleri,yağlıboya kursları

Kuru boya tekniğinde renk çemberi ve renk uygulamaları öğretildikten sonra, değişik obje ve figüratif kompozisyon uygulama çalışmaları yaptırılır.
Sulu boya tekniği, guaj tekniği, akrilik, marker, toz pastel ve karışık tekniklerde bir çok sanatsal çalışmaların uygulamaları yaptırılarak öğrencilerimizin renkli çalışma teknikleri geliştirilir.

Öğrencilerimize sanat tarihi, modern sanat, tasarım tarihi, mimarlık tarihi dersleri teorik olarak bilgilendirilirken zengin kütüphanemizdeki bilgiler slayt ve tepegöz makine sistemleriyle dia gösterileri ile öğrencilerin görsel algılamaları pekiştirilir.

Aynı zamanda 1986’dan beri güzel sanatlar eğitiminde iç mimarlık, grafik, tekstil, stilistik, modelistik, bilgisayarda grafik tasarımları, resim ve mimarlık, güzel sanatlar fakültelerine öğrenci hazırlayan ve bu okullara birinciliklerle yıllardır birçok öğrencisini kazandırmış ve şimdi o öğrencileri o okullarda birçok dalda öğretim görevliliği yapan kurumumuzun haklı gururu olan bu öğrencilerimizin çalışmalarından oluşturduğumuz arşivimizdeki çizimlerini göstererek öğrencilerimize ilham kaynağı olmaları için bu üniversitelerin sınavlarında çıkan soruları irdeleyerek sanata yaklaşımları ve onların globalleşen dünyamızda iyi birer tasarımcı olmaları için gerekli referanslar verilerek iyi birer sanatçı adayı olarak yetişmeleri için, elimizden gelen her türlü çabayı göstermeyi, ilke edinmiş bulunmaktayız.

Erart Güzel Sanatlar Eğitim Kurumlarımızda, ErART’ın yan kuruluşu olan sanatsal üretimler merkezindeki atölyelerinde bu öğrencilerimize şase hazırlanması, tuval gerilmesi, çerçeve kesimleri, çerçeve çakımları ve hazırlanan sanatsal ürünün ambalajlama makinalarında, ambalajlama işleri uygulamalalı olarak öğretilir.

Yine Galeri ZorbayArt Atölyelerinde baskı sistemleri, serigrafi, ofset, film, heykel, rölyef, strafito teknikleri öğrencilere uygulamalı olarak profesyonelce öğretilir.

Eğitimini tamamlayan tüm branşlardaki öğrencilerimize, dönem sonunda T.C. Milli Eğitim Bakanlığı denetiminde yapılan sınavlarda başarılı olan öğrencilerimize, branşı ile ilgili sertifikası “Bitirme Belgesi” verilir.

Siz de, kendinize veya çocuğunuza iyi bir iyilik yapıp, sanat kurslarımıza katılarak sanatçılar kervanına katılarak güzel bir geleceğe adımınızı atınız.

Perspktif kursu,perspektiv çizim dersi,suluboya renklendirme,proje sunum dersleri uygulamalı öğretilir.

“Dünya’da yeteneksiz İnsan yoktur, Sadece iyi eğitilememiş, doğru yönlendirilememiş İnsan’lar vardır.”© 2008 Zorbay Şerif Erday - Tüm Hakları Saklıdır.
Bu sitede geçen Tüm Görsel çalışmalar ve Yazılar Zorbay Şerif Erday'a aittir.
Sitenin kopyalanması ve/veya sitede geçen verilerin farklı sitelerde kullanılması yasaktır.
Yazılım ve Grafik : Portaze.com